Příběhy

Jsem dost dobrá?

Celý život jsem se potýkala s tím, že nejsem dost dobrá, dost věřící a prostě hodná nějakého přátelství či služby. Vyrůstala jsem bez rodičů, s kamarády to šlo vždycky od desíti k pěti a já se cítila fakt jako kůl v plotě. Ale Bůh mě chtěl poslat na nová místa a naučit mě nové věci. A hlavně vyléčit ten pocit méněcennosti a neschopnosti. Jedno z nových míst byl UNITED. S kamarádkou jsme se přihlásily jako dobrovolnice, ale u mě hned začaly klíčit obavy, jestli si najdu kamarády a jestli tam budu vůbec k něčemu. Nevěřila jsem mužům, nevěřila jsem pořádně ani křesťanům.

Ale to, co mě čekalo na UNITED, bylo nádherné. Lidi mě objímali, sami se se mnou dávali do řeči. Zajímali se a chtěli se mnou trávit čas. Někteří nám na šichtách pomáhali, sem tam donesli něco dobrého nebo s námi jen poseděli a pokecali. Bůh mi skrze UNITED ukázal, že mě miluje a chce, abych byla šťastná. Že chce, abych byla praštěná a dělala klukoviny. Ukázal mi, že se křesťané umí chovat hezky a žít jen pro Ježíše. Zklamání bylo úplně vyléčené a já si jen vážila toho, kolik úžasných lidí jsem poznala, a kolik úžasných věcí jsem na UNITED mohla dělat.

Uběhl rok a přišel další UNITED. Na něj jsem se hrozně moc těšila, jejda, ani nevíte jak. Na Ježíše, na lidi, na program a samozřejmě na práci na festivalu. Už od prvního dne jsem si chtěla užít každou minutu a sekundu času s těmi úžasnými lidmi, kteří na festivalu jsou.

Po pár dnech na UNITED si lidé začali všímat, že jsem skleslá a není mi do smíchu. Napadalo mě, jak jsem si zasloužila takové přátelství lidí. Snažila jsem se ze sebe vydat co nejvíc, abych mohla ostatním vrátit jejich pozornost. Ale došlo mi, že Bůh nám nedává dary za odměnu, ale proto, že nás miluje. Potřebujeme jen Ježíše a skrze něj přichází vše, co je potřeba. Každý máme nějaký dar, něco, co nás činí výjimečnými a použitelnými.

Kdyby lidé nebyli vytrvalí, odvážní a odevzdaní do rukou našeho Boha, byl by UNITED o ničem. Jsem ráda, že UNITED není jen festival, je to rodina. Rodina, kde se sny stávají skutečností a kde Bůh mocně pracuje a uvolňuje potenciál v nás. Jsem vděčná, že jsem součástí něčeho tak nádherného.

Jsem UNITED.