Dobrovolníci

Společně vytvoříme UNITED

Zveme Tě k tomu stát se dobrovolníkem na festivalu UNITED 2018. Potřebujeme přibližně 150 ochotných lidí, kteří se na 6 dnů stanou tváří UNITED, prodlouženou rukou nás organizátorů a hybnou silou festivalu. Chceš-li být součástí tohoto Božího díla, pojď do toho s námi! Jedinou podmínkou je věk 18+ a ochota strávit ve Vsetíně týden od 21. do 26. srpna 2018.

Přihlašování

 • Pro přihlášení vyplň elektronický formulář a do 7 dnů pošli dobrovolnický poplatek. Pokyny obdržíš v potvrzovacím e-mailu po vyplnění přihlášky.
 • Přihlášku budeme akceptovat v den přijetí platby.
 • Pokud se z různých důvodů nebudeš moci účastnit jako dobrovolník, poplatek bude použit ve prospěch festivalu. V tomto případě je nutné, abys nás o této skutečnosti co nejdříve informoval.
 • Na UNITED budeme pracovat v několika partách, kdy každá z nich zajišťuje plynulý chod jedné z oblastí festivalu. Budeme se snažit zařadit tě k té oblasti, se kterou máš zkušenosti.

Důležité informace

 • Zahájení: úterý 21. srpna 2018 v 18:00
 • Konec: neděle 26. srpna 2018 v 12:00
  Účast je nutná po celou dobu
 • Stravování: poskytujeme jídlo 3x denně (snídaně, oběd, večeře), při registraci si ho podle zájmu zatrhni v přihlášce. První společné jídlo je večeře v úterý 21. srpna, poslední potom oběd v neděli 26. srpna.
 • Ubytování: ve školních třídách na vlastní karimatce a spacáku
 • Poplatek: 490,- Kč (v ceně je zahrnuto ubytování, stravování a dobrovolnické tričko)

Své dotazy ohledně dobrovolnictví piš na adresu: bretislav.raska@festivalunited.cz
Těším se na společný čas s Tebou na Festivalu UNITED 2018.

Břeťa Raška

Chci být dobrovolníkem na UNITED

a zažít 5 nabitých a neopakovatelných dnů

Proč tohle dělám?

Abych pravdu řekla, v den příjezdu na Vsetín jsem ještě ani nevystoupila z vlaku a chtěla jsem jet zpět domů. Proč? Představa tolika lidí na jednom místě, šílenost! V hlavě mi běhaly samé myšlenky typu: Jak to bude probíhat? Jak může fungovat spojení v tak velkém počtu lidí? Jací všichni budou? Proč tohle dělám? … V úterý jsem byla ještě taková nesvá a říkala jsem si: „Tohle nezvládnu.“ Pak přišla středa, rozdělení do skupin. BUM! Pro mou smůlu jsem byla v jiné skupině než má kamarádka, se kterou jsem chtěla být. Opravdu jsem myslela, že se na místě rozbrečím. Kdo by to ale čekal – za pár hodin jsem si uvědomila, kde vlastně jsem a jakou jsem dostala příležitost. Byla jsem Bohu opravdu vděčná. V tu chvíli jsem si uvědomila, že je přede mnou čas, který si užiji! Vše to vypuklo, začali přijíždět účastníci a vše se rozjelo. Každým dnem jsem byla šťastnější a šťastnější! I když jsem člověk, co opravdu nezvládá takové množství lidí, cítila jsem Boží přítomnost a bylo to nepopsatelné. Konečně jsem mohla říct, že jsem opravdu šťastná. Být dobrovolníkem neznamená to, že tam přijedeš, budeš makat od rána do večera, nevyspíš se a nic si neužiješ a ještě za to zaplatíš. Být dobrovolníkem znamená, že poznáš, jak to funguje z druhé strany festivalu, že uvidíš, jak to vzniká, že poznáš několik lidí, kteří tě obohatí tím, jací jsou, že se staneš součástí týmu! Zaplatíš za to, ale domů se vracíš mnohem bohatší. Děláme to s radostí! Je to služba Bohu a to za to stojí! Být dobrovolníkem znamená sloužit Bohu, cítit naplnění. Jakmile jedeš jednou jako dobrovolník, tak jsi dobrovolníkem navždy, protože to, co jsem zažila, z toho budu žít celý rok. Počkat, rok? Ne! Tohle ve mně bude už navždy! Jsem United a jsem za takovou zkušenost vděčná.