Dobrovolníci

Společně vytvoříme UNITED

Kdosi řekl, že dobrovolnictví není o oběti, ale o postoji, a my zveme každého s tímto postojem v létě na Vsetín. Jsi-li ochoten věnovat kousek ze svých prázdnin nebo dovolené pro budování Božího díla, naplánuj si ve svém diáři volno od úterý 20. do neděle 25. srpna a přijeď. Hledáme partu nadšených kluků a holek, kteří nám pomůžou s finišem příprav UNITED a během samotného festivalu budou jeho hybnou silou. Na oplátku získáš nové přátele, neopakovatelné zážitky a radost z pomoci druhým

Informace

  • Začátek: úterý 20. srpna 2019 v 18:00
  • Konec: neděle 25. srpna 2019 ve 12:00
  • Účast každého je nutná po celou dobu.
  • Stravování: poskytujeme jídlo 3× denně (snídaně, oběd, večeře), při registraci si ho podle zájmu zatrhni v přihlášce.
  • Ubytování: ve školních třídách na vlastní karimatce a spacáku
  • Poplatek: 490 Kč

Přihlašování

  • Jestli jdeš s námi do toho, vyplň elektronický formulář a do 7 dnů pošli dobrovolnický poplatek. Možná je i online platba. Podrobnější pokyny obdržíš v potvrzovacím e-mailu po odeslání přihlášky.
  • Pokud něco překazí Tvé plány přijet jako dobrovolník, dej nám to co nejdřív vědět. Tvůj poplatek pak bude použit ve prospěch festivalu.
  • Na UNITED pracujeme v několika partách, kdy každá z nich zajišťuje plynulý chod jedné z oblastí festivalu. Budeme se snažit zařadit Tě k té oblasti, se kterou máš zkušenosti.

Své dotazy ohledně dobrovolnictví můžeš psát na adresu: bretislav.raska@festivalunited.cz
Těším se na společný čas s Tebou na Festivalu UNITED 2019.

Břeťa Raška

Proč tohle dělám?

Abych pravdu řekla, v den příjezdu na Vsetín jsem ještě ani nevystoupila z vlaku a chtěla jsem jet zpět domů. Proč? Představa tolika lidí na jednom místě, šílenost! V hlavě mi běhaly samé myšlenky typu: Jak to bude probíhat? Jak může fungovat spojení v tak velkém počtu lidí? Jací všichni budou? Proč tohle dělám?

V úterý jsem byla ještě taková nesvá a říkala jsem si: „Tohle nezvládnu.“ Pak přišla středa, rozdělení do skupin. BUM! Pro mou smůlu jsem byla v jiné skupině než má kamarádka, se kterou jsem chtěla být. Opravdu jsem myslela, že se na místě rozbrečím. Kdo by to ale čekal – za pár hodin jsem si uvědomila, kde vlastně jsem a jakou jsem dostala příležitost.

Byla jsem Bohu opravdu vděčná. V tu chvíli jsem si uvědomila, že je přede mnou čas, který si užiji! Vše to vypuklo, začali přijíždět účastníci a vše se rozjelo. Každým dnem jsem byla šťastnější a šťastnější! I když jsem člověk, co opravdu nezvládá takové množství lidí, cítila jsem Boží přítomnost a bylo to nepopsatelné. Konečně jsem mohla říct, že jsem opravdu šťastná.

Být dobrovolníkem neznamená to, že tam přijedeš, budeš makat od rána do večera, nevyspíš se a nic si neužiješ a ještě za to zaplatíš. Být dobrovolníkem znamená, že poznáš, jak to funguje z druhé strany festivalu, že uvidíš, jak to vzniká, že poznáš několik lidí, kteří tě obohatí tím, jací jsou, že se staneš součástí týmu! Zaplatíš za to, ale domů se vracíš mnohem bohatší. Děláme to s radostí! Je to služba Bohu a to za to stojí! Být dobrovolníkem znamená sloužit Bohu, cítit naplnění. Jakmile jedeš jednou jako dobrovolník, tak jsi dobrovolníkem navždy, protože to, co jsem zažila, z toho budu žít celý rok. Počkat, rok? Ne! Tohle ve mně bude už navždy! Jsem UNITED a jsem za takovou zkušenost vděčná.