Skip to main content
Aktuality

Propojeni

Milí přátelé festivalu UNITED,

zdravíme vás z poradního a realizačního týmu festivalu. Po téměř deset let připravujeme festival, který se koná na konci léta na/ve Vsetíně. Festival, který nás všechny spojuje a spojil. Událost, kterou si v našich životech použil Pán Bůh k tomu, aby vytvořil něco nového. Aby nás učil vzájemné lásce a spolupráci. Aby nám ukázal, jak mohou lidé z různých církví a denominací spolupracovat. Aby nám připomněl, co je opravdu důležité, co je základem naší víry a jádrem evangelia. Po celou tu dobu nás učil jednu velkou lekci: UNITED – to nejsou tři dny programu a aktivit. UNITED jsme my všichni dohromady. UNITED jsme my všichni Kristem propojeni, proměněni a povoláni.

Nacházíme se v těžké situaci. Celá společnost je paralyzována epidemií. Nikdo nám dnes nedokáže říci, co bude zítra, co příští týden, natož tak co bude v srpnu. Modlíme se za to, aby se mohl festival uskutečnit, a stále pevně doufáme, že to bude možné…

Pokud v těchto modlitbách budete stát s námi, budeme moc rádi. UNITED jsme my všichni. Máte přátele, které znáte z festivalu, a těšíte se, že je opět v srpnu uvidíte? Nečekejte do srpna. Dejte jim vědět dnes! Napište jim vzkaz e-mailem, přes sociální sítě nebo jim pošlete starou dobrou smsku. Možná právě váš kamarád nebo kamarádka musí být zavřený doma v karanténě a potřebuje vaše povzbuzení. A možná, že povzbuzení potřebují staří lidé ve vašem okolí, kteří jsou po všech těch zprávách na smrt vyděšeni.

Chtěli bychom vás povzbudit k tomu, abyste se v této době stali světlem ve svém okolí – svojí komunitě. Abyste hledali způsob, jak sloužit nejen ve svém sboru nebo farnosti, ale i mimo okolí vašich věřících přátel. Vždyť ve tmě je světlo lépe vidět! Teď je čas, kdy můžeme být solí i světlem tomuto světu ještě více než jindy.
Ve světě máte soužení. Ale vzchopte se, já jsem přemohl svět (Jan 16,33).  Vzchopme se a ukažme to nejlepší v nás. Vždyť v nás přebývá Bůh! Přichází nepohodlí, nejistota, obavy a možná čeká náš konzumní styl života řada změn, ale to není podstatné. Podstatné je, že Ježíš je Pán. Pán, který buduje své věčné království už dnes – mezi námi.

Díky, že jste jeho součástí.

Vaši přátelé – tým festivalu UNITED