Poradenství

Rádi bychom vám nabídli možnost jít v různých oblastech života dál a hlouběji. Proto jsou v průběhu festivalu neustále k dispozici zkušení duchovní poradci, kteří jsou připraveni vám pomoci radou, modlitbou, případně vám ukázat cestu ze situace, se kterou si sami neumíte poradit. Jsou připraveni vás i jen vyslechnout ve věcech, které byste nikomu jinému nemohli říci.

Chceme vám nabídnout bezpečné místo, které vám pomůže. Mezi poradci jsou psychologové, vedoucí sborů či lidé, kteří mají bohaté zkušenosti s problémy současné mladé generace.

Seznamte se s našimi poradci skrze jejich krátké profily. Máte-li zájem o setkání s některým z nich, využijte kontaktní formulář na této stránce.

Kontakt na poradce

Profily poradců

Jiří Arabasz

Jmenuji se Jirka a pocházím z Opavy. Kromě svého zaměstnání v IT oblasti se rád věnují poradenství. V současné době dokončuji studium na NOVÁ DNA – škola duchovního poradenství. Rád se s vámi budu modlit a skrze Ducha Svatého společně hledat řešení vašich problémů.

Romana Bélová

Ahoj,
jmenuji se Romana a pocházím z vesničky Ropice nedaleko Českého Těšína. Jsem vdaná a spolu s mým mužem se s radostí věnujeme službě v Alfa kurzech, kde se mohou lidé dozvídat více o křesťanství a životě s Bohem.
Uvěřila jsem Bohu ve svých 25 letech a to můj život změnilo od základů. Pracuji v sociálních službách – ve Slezské diakonii a moc ráda se potkávám s lidmi.

V rámci poradenství nabízím témata kolem osobních vztahů s lidmi či Bohem včetně odpuštění v různých podobách a kolem náročných životních situací a jak s nimi.

Těším se na setkání s vámi !

Ráchel Benešová

Jmenuji se Ráchel Benešová a jsem ze Slezska, a to mě předurčuje k tomu, abych uměla mluvit mimo jiné nejen česky, ale i „po naszymu“. Na festivalu UNITED můžeme mluvit různými jazyky, ale je potřeba, abychom si rozuměli lidsky a dokázali přijít na kloub tomu, co koho trápí. V poradenství se nejvíce věnuji holkám a ženám, často spolu řešíme problematické vztahy, bavíme se o budoucnosti a hledáme řešení jejich problémů.

Jiří Bort

Jirka nabízí povzbuzení k životu s Bohem bez ohledu na to, co děláš, nebo neděláš. Chce tě povzbudit ke svobodě k životu, milosti a odvaze vykročit z onoho „pro Boha“ a „o Bohu“ do „s Bohem“, i když jsi to právě ty – neboli ten, kdo má podle tebe „tu spoustu problémů a slabostí, že s ním Bůh nemůže být spokojený“.

Hedvika Bortová

Ráda se modlím za lidi a čekám, jestli mi pro ně Bůh nedá nějaké slovo. Celkově mám touhu po tom, aby byli lidé blíž Bohu, lépe ho znali a měli odvahu s ním jít do nových věcí a byli pro něj svobodnější.

Miloš Eliáš

Vnímám, že je kolem mně spousta lidí s rozbitým srdcem, a rozbitými vztahy a potřebují pomoc zvenčí. Také jsem svého času potřeboval takovou pomoc, a nevěřil, že ji potřebuji, a že je cesta ven, ale byla, a je Boží.

Naďa Eliášová

Je mi moc líto, když vidím zničené životy mladých lidí, kteří mají svou situaci za bezvýchodnou, a přitom Bůh nabízí pomoc ze všech problémů. Je obrovská radost vidět zbudované lidi, kteří se odrazili ode dna, a jdou v Boží síle radostně vpřed.

Karel Fáber

Karel Fáber slouží jako kazatel ve sboru Církve bratrské v Říčanech. S manželkou Jitkou má dva syny. Necítí se odborníkem na žádné téma, ale odvažuje se pomáhat druhým najít pomoc u Ježíše Krista jako skutečného odborníka. Je mu blízká práce s mládeží, hledajícími lidmi a hledá způsoby, jak skloubit tradiční a netradiční pojetí církve.

Lída Hojková

Ahoj, jsem Lída Hojková a jsem redaktorka křesťanského Rádia 7. Od svých osmnácti žiju s Kristem a je to to nejlepší v mém životě. Skrze Ježíše stále více poznávám Boha, sama sebe i ostatní lidi. Obdivuji Kristovu lásku a pravdu – mistrovské spojení těchto dvou opravdu proměňuje život. Zvu tě na kus řeči, jestli v sobě nosíš něco, co tě tíží nebo o čem víš, že tě omezuje, s čím si nevíš rady. Společně můžeme tu záležitost pojmenovat, rozebrat a prosit o Boží světlo na další kroky.

Andrea Jarošová

Andrea je šťastnou maminkou dvouleté dcerky Elišky a malých 5letých hasičů Tobiáše a Matyáše. S manželem Filipem se věnuje práci s mládeží a bydlí v Plzni. Během rodičovské dovolené stále částečně pracuje v poradenském centru v Církvi bratrské na Praze 13. Baví ji objevovat jedinečnost lidských životů a být u toho, když Bůh vstupuje do různých složitých situací. Pracuje s páry i jednotlivci, věnuje se tématům jako je sebepřijetí, poruchy příjmu potravy, deprese a vztahové konflikty.

Radomír Jonczy

Teolog (absolvent Komenského evangelické bohoslovecké fakulty), manželský a předmanželský poradce a pastor s dlouholetou praxí ve službě dětem, mládeži a rodinám. Externí redaktor televize Hope TV, zpěvák a kytarista (pastor souboru Maranatha gospel choir). Manžel, otec dvou dospělých dcer a šťastný dědeček dvou malých vnoučat – Rozálky a Antonína.

Štěpán a Dana Kafkovi

Štěpán a Dana jsou členy Křesťanského společenství Kutná Hora. Absolvovali školu Křesťanského poradenství Nová DNA. Slouží v Místě uzdravení v Kutné Hoře, věnují se pastorační službě a poradenství.

Zaměření? Věříme, že to nejdůležitější, co přináší vysvobození a uzdravení, je poznání Boha jako Otce, který nás bezpodmínečně přijímá a miluje. A přijmutí identity, kterou v Kristu máme.

Lucie Kaspar

Jmenuji se Lucie Kaspar, společně s manželem máme tři děti a věnujeme se práci s mladými lidmi. Ráda si poslechnu, co prožíváš, co tě trápí a z čeho se raduješ. Miluji, jak Bůh může proměnit životy lidí, když mu je svěří. Miluji vidět, co se může stát, když lidem více záleží na Bůhu a nechají se jím osvobodit od tlaku doby, okolí, spolužáků, spolupracovníků a začnou zažívat svobodu v Kristu. Není to snadné, ale to neznamená, že je to nemožné. Pojďme společně zažít nemožné.

Michal Klisz

Michal se zabývá vedením projektů. Má manželku a syna předškoláka. Kromě času s rodinou má rád rozhovory
s insprativními lidmi a toulání přírodou. S chutí sáhne po knize od C. S.Lewise a šálku dobré kávy. Jako poradce chce nabídnout bezpečné místo, kde se druhý může cítit přijatý a pochopený. Vytvořit prostor, kde je v pořádku mluvit o věcech, ze kterých mám obavy, nebo se o nich stydím mluvit. Jsou mu blízké otázky na téma „chození“ a vztahů v rodině.

Viera Kliszová

Viera je psycholožka a psychoterapeutka. S manželem a synem žije v Praze, kde pracuje ve své soukromé praxi. Je členkou sboru Církve bratrské v Praze 6.

V poradenství se věnuje téměř všem tématům, nejvíce úzkostně-depresivním potížím, domácímu násilí a sexuologickým problémům.

Pavel Kotrla

Pavel pracuje jako kontaktní pracovník v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Centrum Archa na Vsetíně. S manželkou Miriam, synem Matoušem a dcerou Manuelou bydlí blízko přírodě, kterou má rád. Rád tráví čas s mladými lidmi a baví se s nimi o jejich radostech a starostech. Blízká mu jsou vztahová témata.

Iva Lukášová

Jsem mámou tří dětí, miluji hory, kde už není nic než jen holé kamení, mám ráda pohyb venku, focení, hraju na kytaru a učím se na klavír, hodně čtu, poslouchám jazz a jinou kvalitní muziku. Po přestávce na mateřské jsem znovu naskočila do vedení mládeže, mám vystudovanou psychologii a v poradenství jsou mi blízká témata jako úzkosti, deprese, smysl života, identita, ale i vztahy s rodiči, s vrstevníky, chození. Mladá generace mi hodně leží na srdci a nejvíce mne nabíjí, když můžu vidět změnu a růst v životech mladých lidí.

Zdeněk Martasek

Zdeněk působí třicet let v duchovenské službě v adventistických sborech na Moravě i v Čechách, zároveň je vězeňským kaplanem, otcem 4 dětí a spokojeným manželem. Rád doprovází své bližní při jejich hledání Boha. Také rád slouží mezi  krajanskými menšinami v zahraničí. Je aktivní v místní ekumenické spolupráci. Nejraději odpočívá v kuchyni nebo s knihou.

Nabízí zkušenost s mezigenerační pastoraci, zkušenost otce a zkušenost vězeňského kaplana.

Jiří Mašlej

Jsem Jirka, je mi 27 a už nějaký čas jsem jedním z vedoucích mládeže v KS Praha a také členem týmu míst uzdravení. Moje srdce touží po Kristu a po tom vidět Jeho slávu, která se prolamuje do lidských životů. Přijď a můžeme společně volat po Jeho slávě a průlomu do tvého života!

Karel Müller

Pracuji jako pražský farář pro mládež v Českobratrské církvi evangelické. Učím na střední škole a vedu skautský oddíl. Mám za sebou roční výcvik v krizové intervenci.

Můžete na mě obrátit, když je toho na vás v životě prostě moc nebo když řešíte nějakou větší změnu a potřebujete si o tom s někým popovídat.

Lubomír Ondráček

Uvěřil jsem ve svých 17 letech, po studiu na ČVUT jsem pracoval jako stavbyvedoucí. Od roku 1991 jsem pracoval jako tajemník Křesťanské misijní společnosti a od roku 2004 jsem pastorem Křesťanského společenství Praha. Jsem 29 let ženatý a s manželkou Věrou máme tři už dospělé děti.

Sloužím v rámci Míst uzdravení modlitbami za fyzické i vnitřní uzdravení, dále se věnuji manželské pastoraci a obecně tématům spojeným s přijetím své hodnoty v Kristu.

Věra Ondráčková

Jsem manželkou jednoho úžasného muže a matkou 3 dospělých dětí. Mám ráda hudbu, tanec a jahody. Také ráda trávím čas s mladými lidmi.

Již pár let sloužím v Praze na Místech uzdravení a s manželem se věnuji pastoraci manželských a snoubeneckých párů.

Ivo Oral

PhDr. Ivo Oral, klinický psycholog a psychoanalytický psychoterapeut, praktikující katolík. Zabývám se oblastí léčby úzkostí, depresí a žádný lidský strach mi není cizí.

Martin Pavlát

Jmenuji se Martin, pocházím z Brna, pracuji ve zdravotnictví a UNITED je pro mě srdeční záležitost. První čtyři ročníky jsem zde sloužil jako dobrovolník a právě UNITED byl místem, kde mě Pán dokázal zastavit a pomáhal mi uvědomit si, v čem mám změnit svůj život.

Strávil jsem několik let ve službě mládeži (a sám se za mládežníka stále považuji 🙂 ), takže vím, čím vším si mladí lidé v dnešní době procházejí, ať už jsou to rodinné problémy, partnerské vztahy nebo strach z budoucnosti.

Daniel Pípal

Mám ženu, dvě děti, jsem z Frýdku-Místku. Pracuju v programu Exit Tour, moje role je trénovat mladé křesťany v získávání lidí pro Ježíše a v následném učednictví. Jsem součástí buňkových společenství, náš sen je rozjet v naší zemi probuzení. Prostě aby co nejvíc lidí bylo zachráněno a rostlo do Ježíšovy podoby.

Mám rád přírodu, hlavně hory, rád poslouchám epic music, některé druhy metalu a worship, hraju na kytaru, saxofon a pár dalších dechů, jsem docela fanoušek fantasy a sportuju taky docela rád, nejradši mám asi kolo, nohec a volejbal.

Kdybych měl vybrat má oblíbená témata, která rád s lidmi řeším, byla by to asi tato: chození, manželství a věci okolo toho, jak přijmout Ježíše, duchovní boj, životní sen.

Vladimír Pípal

Jsem starším Křesťanského sboru v Opavě a pracuji jako pastorační a misijní pracovník. Organizuji tábory a rodinné dovolené. S manželkou Lýdií máme čtyři děti. Velmi rád hovořím s lidmi o živé víře v Pána Ježíše Krista. Moje srdce je na festivalu United otevřené i pro Tebe.

Tomáš Pospíchal

Tomáš je kazatelem Církve bratrské ve Vsetíně, původem však zemědělský inženýr. S manželkou Karolínou má pět dětí ve věku 7 až 14 let. Kromě své kazatelské služby pracoval 8 let v léčebné komunitě pro závislé muže.

Hana Pospíšilová

Jmenuji se Hana Pospíšilová, pracuji v Křesťanské misijní společnosti v Praze, kde mám na starost pořádání různých akcí. Sloužím zejména ženám v oblasti vnitřního uzdravení. Pokud trpíte pocity méněcennosti, hledáte smysl života, Bůh se vám zdá vzdálený nebo jste v životě utržili rány a nevíte si rady, nevidíte východisko, ráda si s vámi popovídám a budu se s vámi modlit. Věřím, že Pán Ježíš dává ujařmeným volnost a rozbíjí všechna jha a že pro každého z nás otevřel cestu k Bohu, do Jeho milující náruče.

Vítek Pospíšil

Jmenuji se Vítek Pospíšil a jsem táta od tří dospívajících dětí. V různých obměnách se už 25 let věnuji mládeži na táborech, kempech a trénincích florbalu. V posledních sedmi letech působím na školách jako lektor primární prevence a specializuji se na oblast rizik kyberprostoru (šikana, závislost, pornografie, …). Nabízím nezávazný přátelský pokec, poradenství i modlitbu. Nejsem expert na život, ale znám někoho, kdo mění neřešitelné. Vím také, že začátek úspěchu je otevřít s někým to, co tě trápí.

Tomáš Řehák

Ženatý – 1 manželka a 1 syn s manželkou + 2 vnučky a 1 syn svobodný. Druhý pastor sboru. Služba a poradenství mládeže. Lektor na školách.

Oblasti poradenství: vztahy mezi chlapci a děvčaty, sexualita, vnitřní uzdravení, svatby-oddávající 🙂

Martin Satke

Pocházím z malého městečka v západních Čechách, ale studia a práce v IT mě zavedla do Plzně, kde nyní s mojí manželkou Markétou spokojeně žijeme. I když jsem o Bohu hodně slyšel z rodiny nebo církve, stejně jsem potřeboval pár životních kotrmelců, abych poznal, že s ním život nezahodím, ale naopak získám. Rád se s tebou potkám, ať tě trápí cokoliv – životní problémy, závislosti, minulost, dvojí život, méněcennost anebo „jen“ řešíš, jaké rozhodnutí udělat.

Marie Solanová

Patřím do Evangelikálního společenství křesťanů v Havířově. Ráda běhám, jezdím na kole, čtu a jím.

Velmi ráda doprovázím druhé životem a pomáhám v růstu jejich praktické víry.

Markéta Satková

Jsem obyčejná žena, miluji život a je to jen díky tomu, že jsem kdysi udělala rozhodnutí svěřit ho do Kristovy ruky. Tím se můj život radikálně změnil, přestala jsem sama sebe nesnášet, zjistila jsem, že být ženou je paráda a že se můžu každý den radovat. Leží mi na srdci mladé ženy a dívky, které se trápí tím, jaké jsou, jak žijí nebo jak vypadají, které jsou ztracené ve vlastní hlavě a nevidí cestu ven. Ráda se s vámi potkám a přineseme to spolu k Ježíšovým nohám.

Kamil Strak

Kamil se rozhodl zasvětit svůj život Bohu, a to doslova – je totiž římskokatolickým knězem. Kněžské povolání ho velmi rychle zavedlo do služby mladým lidem. Ve Staré Vsi sloužil jako ředitel střediska pro mládež a ve své diecézi organizoval řadu mládežnických akcí. V současnosti působí jako ředitel Sekce pro mládež a v rámci katolické církve koordinuje práci s mládeží v celé ČR.

Pavel Šupol

Římskokatolický kněz, od začátku léta farář v Otrokovicích. Orientuji se v současné křesťanské hudbě, věnuji se otázkám okultismu, magie ve spojení s hudbou.

Monika Tomiczková

Jmenuji se Monika, s manželem máme pět kluků a náš život se točí hodně kolem jejich výchovy, hudby a sportu. Snažím se vyhýbat remcání, negativismu a blbé náladě, raději se řídím heslem, že s vděčností jde všechno líp. Poradenství se věnuji na webových stránkách hledamboha.cz, ať už formou provázení jednotlivými online kurzy nebo mailovou komunikací.

Leoš Zatloukal

Věnuji se terapii zaměřené na řešení (solution-focused therapy) při práci s lidmi, kteří řeší nejrůznější problémy a dokonce i s lidmi, kteří sice aktuálně problémy neřeší, ale mají chuť něco ve svém životě změnit nebo rozvinout. V poslední době se podílím na propojení kontemplativních postupů s terapií zaměřenou na řešení. Věřím, že protor pro ztišení může obohatit a prohloubit zážitek všech festivalových zvuků vnějších i vnitřních a srdečně zvu všechny zájemce do prostoru tvořivého Ticha.

Jitka Zvánovcová

Nevyrostla jsem v církvi a má cesta k víře byla složitá. V dospívání a později jsem prošla několika krizemi, ale Bůh mne uzdravil na duchu i těle a dal mi ze své milosti touhu sloužit modlitbou a osobním poradenstvím jiným lidem.

Jsem matkou dospělých dětí a babičkou 5 vnoučat, což mne naučilo flexibilitě a toleranci. Jsem šťastná tam, kde křestané společně chválí Boha, modlí se a kde mohu vidět, že bez ohledu na lidské slabosti Bůh s námi jedná.

Jitka Zvánovcová je členem ČCE. Slouží v týmu na konferencích a seminářích o vnitřním uzdravení, dále např. též v týmu modliteb za uzdravení v Praze a v pravidelných přímluvných modlitbách za Prahu.

Daniel Žákovský

Pracuji jako psycholog, terapeut a trenér psychoterapeutických výcviků. Ve své práci se zaměřuji na to, jak tvořivě zapojit do cesty k řešení co nejvíce jedinečných zdrojů (a zkušeností) daného člověka. A opravdu stále zjišťuji, jak úžasné zdroje (silné stránky, zajímavé zkušenosti, dobré okolnosti, potenciál a možnosti) lidé (a jejich životy) mají, i když to zpočátku není lehké uvidět. A protože každý člověk je jedinečný, snažím se s každým hledat jeho vlastní cestu, jak se posunout dál. Zároveň se s kolegy zabývám tím, jak využít křesťanské meditativní postupy pro osobní růst. Pokud to budete chtít zakusit, jste zváni do prostoru tvořivého Ticha.