PŘIPRAVUJEME DALŠÍ SETKÁNÍ!

A jaké bylo ARTKO 2018?

Měsíce příprav se na konci října proměnily ve skutečnou událost jménem ARTKO. Ještě před rokem by nás nenapadlo, že se letos na podzim  sejdou na jednom místě dvě stovky kreativních lidí z celé republiky,  různého věku i uměleckého zaměření, aby se seznámili, inspirovali, představili své umění, tvořili a společně chválili živého Boha. Atmosféra byla nezapomenutelná, tak nějak přirozená, uvolněná, laskavá, tvůrčí a radostně klidná. Při společném programu, během slova i společných chval jsme vnímali, že Bůh je mezi námi mocně přítomný a tvoří v nás něco nového, zvláštního a zatím skrytého naším očím.
Těšíme se na další setkání!

Tým ARTKO

...a než ses tu vzal ty, TMA. PRÁZDNOTA. TEMNO. Ale byl tu ON a řekl: BUDIŽ SVĚTLO.

A to světlo JSI TY. Vyjdi z temnoty a hoř. Vždyť jsi dílem Tvůrce, tak TVOŘ.

Kontakt

Kontaktní údaje: info.artkonference@gmail.com / +420 603 310 963

Pořadatel: UNITED 3P, z.s., Podsedky 950, 755 01 Vsetín IČO: 03642259

Markéta Satková

koordinátorka týmu ARTKO

S manželem Martinem žijeme v Plzni, kde již pátým rokem pracuji v česko-americké softwarové firmě, mám na starosti provozní stránku chodu společnosti. Mé tvůrčí já nejvíce tíhne k hudbě - skládám písně, zpívám a hraji na klavír. S přáteli jsme před několika lety založili kapelu Melodive, nyní působím převážně ve službě chval. Ráda tiše žasnu a obdivuji, pozoruji a kochám se.
Netrpělivě očekávám procitnutí křesťanské umělecké scény a vyhlížím den, kdy naše země bude celá pulsovat chválou živého Boha.

Filip Zavřel

tým ARTKO

Jsem vedoucím chval v Církvi bratrské na Praze 13 a v současné době vedu kapelu Lévi worship, která se snaží o přinesení současného worshipu do České republiky. Zároveň jsem zakladatelem webu Svět chval.
Do přípravy ARTkO jsem se pustil proto, že věřím, že podobné akce v ČR potřebujeme a podpora umělců zoufale chybí. Vyhlížím změnu i skrze tuto akci.

Jakub Pípal

tým ARTKO

Už druhým rokem jsem zaměstnán jako pastor mládeže ve svém domácím sboru, dále vedu hudební těleso FUSION a vedu kapelu ADONAI. Na kytaru jsem začal hrát, když mi bylo 7 let, už od malička jsem vnímal nutkání skládat a tvořit. Tato má tvorba byla promítnuta do symfonických skladeb, hard-rockové hudby, alternativy a také křesťanského mainstreamového worshipu. Postupně mě srdce táhne i do ostatních odvětví umění - poezie, fotografie, video.
Mou touho vždy bylo, abychom jako Češi předstupovali před Boha s upřímnou chválou, která není půjčená, ani převzatá, ale vychází z našeho srdce, z naší historie - to se odráží ve vizi připravované ARTKOnference. Toužím vidět probuzení umění pocházejícího od Boha, které nás proroste a my budeme chrlit a chrlit k Boží oslavě.

Cory Simon

tým ARTKO

Jsem manželem, tátou, vedoucím chval a polovinou kapely Divine Attraction. Původně pocházím z Los Angeles a v současné době žiji v Ostravě. Leží mi na srdci pozvedání a vyučování mladých vedoucích chval, kteří by budovali v České republice kulturu mocného a vášnivého uctívání.

Tomasz Wałach

tým ARTKO

Jsem hlavně srdcař a nadšenec. Jinak jsem kytarista v kapele Noemiracles a momentálně se věnuji vlastní tvorbě v kapele QAI. Po vystudováni byznysového oboru jsem začal pracovat v investičním fondu, ale doteď nevím, kde nakonec profesně skončím. Když mě to zrovna popadne, věnuji se videotvorbě a fotografii. Podílel jsem se na krátkometrážním filmu “Babi”, hraji v divadelním představení “Bílá labuť”.
Do “ARTka” jsem se zapojil, protože to byla jasná odpověď na modlitby, ve kterých jsem se modlil za to, abych nějakým způsobem dal dohromady umělce-křesťany z ČR. Chci, abychom sdíleli svoje vize, abychom diskutovali, znali se, vzájemně se povzbuzovali a byli sobě inspirací. Chci, abychom jako Boží umělci tvořili umění, které bude mít vliv na celou společnost. Chci, abychom realizovali velké vize, protože věřím, že Bůh má s námi velké vize.

Ellen Makumbirofa

tým ARTKO

Jsem mulatka, jsem látka, jsem lepící páska, jsem kráska i krásy jatka. Nejsem asiatka, ale afričeška. Je mi dvacet dva, studuju psychologii, píšu a performuji básně, písně i slamy, tančím, zpívám a hraju divadlo.
Už od svých osmnácti sním o spojení křesťanských umělců napříč republikou. Neustále potkávám tak talentované, speciální, osobité a tvůrčí lidi, kteří si nevěří a neví, jak se svou tvorbou ven. I já byla ještě před pár lety jednou z nich, ale dostalo se mi obrovské milosti. Vím tedy, že jsem dostala, a proto chci dávat dál. Proto jednou z mých největších tužeb je vytahovat lidi ze tmy do světla, postavit je na horu a nechat jejich světlo svítit světu.

Petr Húšť

tým ARTKO

Vyučil jsem se kovářem, pracoval ve sklovýrobě, dělal osobního řidiče, podílel se na vedení továrny, dodělal si vzdělání se zaměřením na marketing a management. Sedm let jsem pracoval v Křesťanské akademii mladých a deset let jako metodik pro práci s mládeží v Křesťanských sborech. Dnes jsem ředitelem festivalu UNITED. Bydlím v malé vesničce Bratřejov u Vizovic a s manželkou Věrou máme pět dětí. Mám rád přírodu, turistiku, alternativní filmy, hudbu a dobrou kávu. Rád podporuji druhé v rozvoji jejich talentu.

Jéňa Pospíšil

tým ARTKO

Jsem rodák z Karlových Varů žijící v Ostravě s manželkou Renee a synem Adamem. Mám na starosti projekt EXIT (EXIT Tour) Křesťanské akademie mladých z.s.
Od doby, kdy jsem jako teenager dal svůj život Ježíši, mám na srdci to, aby se Pán Bůh oslavil a byla mu vzdána chvála v křesťanském i nekřesťanském prostředí. Také proto jsem jako muzikant figuroval v různých křesťanských i sekulárních seskupeních. Jako baskytarista jsem hrál např. v kapelách Dizmas, New Collection, Benjammin, Donebevolající, FLOW, spolupracoval s Ginou, Mirkem Grunsbergem, Johnem de Jongem a dalšími. Nyní funguji v několika slezských worship projektech a hraji s Markétou Konvičkovou.

Brian Bothwell

tým ARTKO

V současné době jsem součástí losangelského Indie Alt-Rock dua Divine Attraction. Přestože mě obvykle uvidíte za bicími, mojí další vášní je živá produkce a světelné efekty pro DA. Než jsem se před třemi lety přestěhoval do České republiky, živil jsem se jako profesionální hudebník na volné noze a měl jsem tu čest nahrávat s některými hudebními špičkami jako jsou Judith Hill (The Voice, This Is It - Michael Jackson), Freddy Stone Sly & The Family Stone), Brian Scheuble (Sting, NEEDTOBREATHE), Mauricio Guerrero (Beyonce, Shakira), Klaus Badelt (Gladiator, Piráti z Karibiku) a další.
Nedlouho po příjezdu do České republiky na úplně první tour Divine Attraction v rámci EXIT Tour začalo být zřejmé, že mě Bůh volá, abych toto období života věnoval službě. S Divine Attraction jsme proto vstoupili do služby na plný úvazek. S mojí krásnou českou manželkou bydlíme v Českém Těšíně, zde spolu s dalšími sloužíme, leží nám na srdci podpora místních vedoucích chval a autorů písní. Toužím po tom, aby vznikalo více písní chval a aby v této zemi rostlo uctívání Boha písněmi psanými v mateřském jazyce.
  • Iniciativa a vize ARTKO

V létě 2017 se uskutečnila Konference modliteb a chval. Na části pro hudebníky a chváliče se sešlo několik stovek lidí! Z řad účastníků i organizátorů jasně zazněla touha pořádat podobná setkání pravidelně, více se seznámit, spojit, tvořit, spolupracovat, růst a především více a ještě lépe oslavit Krista vším, co děláme v církvi i v naší společnosti. Z tohoto podnětu vznikla myšlenka na Konferenci modliteb a chval navázat a uspořádat uměleckou konferenci (neboli ARTKO). Oblast hudby a chval bychom postupně rádi rozšířili o další umělecké směry. V roce 2018 proto chceme přizvat tanečníky, performery a výtvarníky a těšíme se, kam až se dostaneme v následujících letech.

Naším cílem je podpořit české křesťanské umělce, aby ještě více žili a tvořili k Boží slávě jak v církvi, tak ve společnosti. Naše země potřebuje umělce, kteří znají svoji identitu v Kristu a kteří svými životy a svou prací září jasným světlem celému okolí (viz Mt 5,14-16) a inspirují nejen své křesťanské přátelé, ale i ty, kteří Boha ještě nepoznali.

  • Pořádající organizace

Pořádá UNITED ve spolupráci s Křesťanskou akademií mladých, z. s.

Nezisková organizace UNITED 3P z. s. pořádá kromě konference ARTKO také multižánrový křesťanský festival UNITED, který se koná na konci prázdnin v malebném městečku Vsetín. Multižánrovost festivalu se promítá ve škále koncertů různých hudebních stylů a spektru dalšího programu – semináře, workshopy, divadlo, film, sporty, street scéna, služba modliteb a duchovního poradenství. UNITED ale znamená mnohem více než jen výbornou atmosféru, nová přátelství a skvělou zábavu. Přejeme si, abychom zde mohli poznávat Pána Boha a On jednal v našich životech. Záměr UNITED je vyjádřen zkratkou 3P – tedy být Kristem Propojeni, Proměněni a Povoláni. Propojeni skrze víru v něj, proměněni do jeho charakteru a povoláni ke službě druhým. To vše se děje skrze práci s mladými lidmi a skrze rozvoj jejich charakteru, kreativity a zodpovědnosti.

Nedílnou součástí činnosti UNITED 3P je také koordinace hnutí Modliteb 24-7, které probíhají již na více než 40 místech po celé ČR. Lidé si přes internet nebo mobil registrují hodinu, kdy přichází do místnosti a společně tak vytváří nonstop modlitební řetězec. Do modliteb se zapojuje každý, kdo hledá Boha a chce vyjádřit svou radost, vděčnost, lítost, prosbu či cokoli, co má na srdci. Mezi akce, které pořádal UNITED 3P, patří mimo jiné i koncerty Rend Collective, Hillsong London, Matta Redmana a Martina Smithe.