Nenahraditelná realita

Nenahraditelná realita ##Lucie Endlicherová

„Vyprala jsem s tmavým prádlem papírový kapesník. A v pračce přestalo fungovat topné těleso (kapesník na to neměl vliv, aby nevypadalo, že to spolu souvisí).

Dochází mi, jak je jednoduché podlehnout pocitu, že život je nanic. Že se dějí samá protivenství. Že ti vedle to nemají tak těžké. A nic s tím nemusí dělat vědomí toho, že jsou lidé, kteří trpí a já se ‚mám dobře‘. Protože to je přece jiná realita než ta moje.

Chyba je v tom, že jsme uvěřili, že existuje více různých realit. Je jen ta Boží – a když člověk tou poměřuje svůj život, tu chce do svého života, je lehké rozpoznat, že nějaké topné těleso a drobky kapesníku na tmavém prádle jsou k zasmání.“

Tenhle příběh moderátorky Rádia 7 Lucie Endlicherové stál na počátku rozhovoru, u kterého můžeš být i ty. K povídání o tom, jak dostat Boží vidění věcí do obyčejného života, pozvala Terezu Kašparcovou a Honzu Vytřísala. Všechno bude tak trochu „jako v rádiu“, vlastně úplně, protože povídání poběží souběžně i na Rádiu 7.

Terka má čerstvě třicet, je single, pracuje jako osobní asistentka autistického studenta, baví ji hudba, poezie, arteterapie, čundry a výtvarno v městském prostoru.

Honza za chvíli oslaví čtyřiadvacáté narozeniny a rok vztahu s Míšou; ještě to pár let vezme, než se stane právníkem, ale moderátor je skvělý už teď (což vědí například účastníci pravidelných konferencí církve Slovo života). Rád fotí západy a východy slunce a odpočine si hlavně na horách.

Další účinkující

Facebook

Instagram