Filmy

Filmy s diskusí

Na festivalu UNITED je možné shlédnout zajímavé filmy, ale kromě shlédnutí o těchto filmech můžete následně diskutovat. Cílem Petra Vaďury jako moderátora je zkusit přemýšlet nad duchovním poselstvím filmů a zachytit v nich další plány, kterých si mnohdy divák při sledování nevšimne. Filmy se tak stávají katalyzátorem diskuse, která většinou nakonec bývá – o nás samých.

Petr Vaďura, nar. 1962, původně učitel (čeština, dějepis). Po obrácení ke Kristu ve 24 letech odmítl podepsat učitelský slib, byl ze zaměstnání propuštěn a pracoval v dělnických profesích a jako vychovatel Jedličkova ústavu pro tělesně postižené děti. Od roku 1997 žije v Tachově, v roce 2015 se stal kazatelem tamějšího sboru Evangelické církve metodistické.

Petr už dvacet let spolupracuje s Českým rozhlasem, pro který připravuje v současnosti pořad. Na základě rozhlasových rozhovorů s různými teology a biblisty zpracoval a vydal 10 knih. Je šéfredaktorem časopisu Slovo a život. Od letošního jara moderuje také pořad Biblická studna na TV Noe.

Petr je už 25 let ženatý a s manželkou Evou mají čtyři děti. Mezi jeho záliby patří četba, poslech hudby, historie, toulky přírodou a cestování.

Ex machina

Ex machina

Druhá strana naděje

Druhá strana naděje

Kočár do Vídně

Kočár do Vídně

Paterson

Paterson