Divadlo Víti Marčíka

Divadlo Víti Marčíka

Potulné rodinné divadlo režiséra, scénáristy, herce, hudebníka a vypravěče Vítězslava Marčíka a jeho rodiny. V centru zájmu je nejen tvorba alternativního loutkového divadla, ale využití všech dostupných prostředků, k navázání vztahu a komunikace s divákem. Vedle dnes již klasických pohádek, které získaly mnoho ocenění na divadelních festivalech v České republice i v zahraničí, vznikají také inscenace pro dospělé. Divadlo Víti Marčíka však nelze zaškatulkovat ani do divadelního žánru, ani do věkových skupin.

Představení her

Robinson Crusoe vznikl na motivy stejnojmenného románu Daniela Defoe. Představení jednoho herce, na jehož výpravě táta spolupracoval se svým přítelem z dětství, výtvarníkem Vladimírem Šopíkem, mělo premiéru v březnu roku 1994 a je určeno žákům druhého stupně ZŠ, středoškolákům a všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty – Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou. Robinson kromě svobody a přítele získal i cenu Kopřiva 1996 (divákům, kteří mu ji udělili, upřímně děkuje).

V rámci Dětské scény uvedeme hru Šípková Růženka: Prostřednictvím šesti loutek, dvou fléten, kytary a živé komunikace s divákem předává lidový vypravěč poselství o síle odpuštění. Inscenace zprvu určená těm nejmenším byla v průběhu let obohacována o komunikativní prvky vtahující do děje všechny přítomné, tedy i učitele a rodiče, kteří se pod vlivem vypravěčovy bezprostřednosti stávají hercovým spoluhráčem, partnerem v dialogu, z něhož se představení odvíjí.

Další účinkující

Facebook

Instagram