Festival UNITED stejně jako minulý rok otevírá program i pro malé návštěvníky! Vaše děti se mohou těšit na řadu pestrých a zajímavých aktivit. Čeká je čas společného zpívání, tvoření, zábavy, ale i ponaučení a zamyšlení. Stejně jako minulý rok bude na dětské scéně účinkovat kapela složená z dospělých i dětí, která bude celým programem provázet. Novinkou v programu dětské scény je divadelní program – děti bude bavit svým vystoupením herec Víťa Marčík nebo Divadlo Český Těšín s představením Noemova Archa. Dětská scéna je otevřená pro děti od 5 do 10 let. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Přístup mají děti rodičů, kteří si zakoupili vstupenku na festival.

Umístění

Dětská scéna bude běžet v rámci Street scény, a to podle níže uvedeného programu.

Kavárna

Vedle dětské scény bude kavárna, do které budou moci děti odložit své rodiče a užívat si svůj program.

Ubytování

Rodinám s dětmi nabízíme ubytování v blízkosti (50 m) Dětské scény v prostorách Zdravotnické školy. Pokud máte zájem o jiné ubytování, využijte některé z ubytovacích zařízení ve Vsetíně a okolí.

Program Dětské scény

Výtvarný workshop (pátek+sobota 15:00–16:30)

Tímto workshopem bude provázet Pauli Bubík. Děti se zaměří na téma 3P celého festivalu UNITED – proměněni, propojeni a povoláni. Budou mít svoji MISSON IMPOSSIBLE – 3P. Budou rozděleni do skupin a každé z témat si společně prožijí. V pátek i v sobotu budou workshopy zaměřené stejně, jen v pátek budou přizpůsobené dětem od 8-10 let a v sobotu pro děti od 5-7 let.

Děti se naučí spolupracovat v menší skupině, pochopí, jaký je záměr festivalu a že biblická témata nejsou nuda.

Rodičové, počítejte s tím, že se děti umažou, tak je podle toho vybavte oblečením.

Taneční workshop (pátek+sobota 15:00–16:30)

Letos chceme na dětské scéně předat kousek atmosféry z hlavního pódia!

UNITED Dance v zastoupení Janky Bretschneiderové povede taneční workshop pro děti. V pátek to bude pro děti ve věku 5-7 let a v sobotu pro děti 8 až 10 let. Na workshopu se děti naučí choreografii k jedné písni. Zjistí, že Boha mohou chválit i tancem, a že tancování je způsob, jak mohou vyjádřit své emoce.

Děti se trochu zapotí a zaskáčou, takže je k tomu vybavte nápoji a oblečením.

Kapela The Brouci

Kapela sestavená z profesionálních hudebníků pod vedením Tamary Tomoszek bude navazovat na loňskou úspěšnou kapelu Škuneři. Součástí hudební produkce jsou opět dětští zpěváci, kteří na pódiu Dětské scény přece nemohou chybět. Písně kapely The Brouci si budeme všichni broukat ještě dlouho po skončení UNITED – tak jako loni 🙂

Vystoupení kapely bude předcházet oběma workshopům.

Loutkové divadlo Český Těšín (pátek 10:00-11:20)

Noemova Archa

O potopě světa, co kdysi stala se
O Bohu, který rozplakal se
O hadu a jeho touze po moci
O Noemovi, jeho ženě
a jejich synech Chamovi, Šemovi a Jefetovi,
ale i onás všech
O arše a její stavbě
a také o zvířatech
co kdysi v ráji byla
O slepotě, strachu a tísni
o dešti a vodě
o naději a touze po svobodě
ale hlavně o Lásce a Odpuštění
To vše pro děti do 100 let chceme odvyprávět.

Divadlo Víťa Marčík (sobota 10:00-11:20)

Šípková Růženka

Vůbec nejstarší představení našeho divadla si odbylo svou premiéru před více než 20 lety. Pro ty, kdo si potrpí na přesnost dat: stalo se tak v září (asi 28.) roku 1992 před zraky žáčků MŠ Otakarova (anebo úplně jiné) v Českých Budějovicích.

Prostřednictvím šesti loutek, dvou fléten, kytary a živé komunikace s divákem předává lidový vypravěč poselství o síle odpuštění. Inscenace zprvu určená těm nejmenším byla v průběhu let obohacována o komunikativní prvky vtahující do děje všechny přítomné, tedy i učitele a rodiče, kteří se pod vlivem vypravěčovy bezprostřednosti stávají hercovým spoluhráčem, partnerem v dialogu, z něhož se představení odvíjí.